Čekáte miminko? Připravte se na přebalování!

Než si přinesete domů své miminko z porodnice, připravte svou domácnost na jeho příchod. Musíte sestavit dětskou postýlku, komodu na přebalování, objednejte kočárek a nakupte zásoby plenek. Připravte si také tašku do porodnice a pořádně se vyspěte do zásoby.

Přebalovací komoda

Určitě se bude hodit místo, kde budete mít všechno potřebné pro přebalování hezky po ruce. Takže přebalovací komoda, která má dostatek úložného prostoru bude minimálně první rok vašeho miminka vaší „nejlepší kamarádkou“. Miminka se přebalují velmi často, a tak si do komody uložte vše potřebné na přebalování. Bude se hodit, pokud budou její šuplíky opravdu velké a vejdou se do ní nejen jednorázové plenky, ale i ty látkové a spousta dalších věcí.

Dětská kosmetika

Klidně poproste nastávajícího tatínka, ať vám nad přebalovací komodu umístí několik poliček. Dětská kosmetika a další nezbytnosti zaberou opravdu hodně místa. Na poličku budete moci umístit i lampičku, která se vám bude hodit na noční přebalování. Velké stropní světlo by vám miminko zbytečně příliš probudilo.

Poličky

Na poličku můžete umístit dětské olejíčky, pleťová mléka, pudr, krém na opruzeniny, či třeba vlhčené ubrousky. Zavěste na ni i nějaké hračky, které zabaví vašeho mrňouska, zatímco jej budete přebalovat. Myslete na to, že miminka milují kontrastní barvy, hračky volte výrazně barevné, anebo černobílé.

Jak ušetřit?

V prvním roce života budete potřebovat opravdu velké množství plenek, vlhčených ubrousků a dalšího nutného vybavení pro jeho hygienu. Proto se snažte ušetřit a kupujte plenky v akci, kde k balení plenek dostanete například balení vlhčených ubrousků zdarma, či opravdu velká giga balení plenek (kupujte do zásoby plenky podle očekávané váhy). Či volte e-shopy s dopravou zdarma a věrnostním programem a slevou na další nákup.

Přebalovací taška

Vše, co budete mít na přebalovacím pultu, patří také do přebalovací tašky – sáček na použité plenky, 5 kusů jednorázových plenek, cestovní balení vlhčených ubrousků, krém na opruzeniny a náhradní oblečení pro vaše miminko. Přebalovací taška bude vaším věrným společníkem na cesty v prvních dvou letech vašeho miminka, proto ji kupte kvalitní a dostatečně velkou – aby se vám do ní časem vešly i příkrmy a hračky, které na cestách vaše dítě zabaví.

Publikováno: 14. 11. 2021 / Aktualizováno: 29. 05. 2023

Kategorie: Praktické tipy

Autor: Lucie Vlasatá