Ekvitermní regulace se postará o úsporu nákladů za vytápění

Využití ekvitermní regulace nachází v českých domácnostech stále větší uplatnění. Využití nachází v běžných domácnostech, panelových domech, administrativních budovách a mnoha dalších objektech. Díky ekvitermní regulaci lze totiž výrazně ušetřit za náklady za vytápění, které se každým rokem výrazně zvyšují.

Princip ekvitermní regulace

Ekvitermní regulace spočívá v regulaci neboli nastavení teploty v místnosti na základě venkovní teploty. Jde o regulaci aktuální teploty mezi vnitřním a venkovním prostředím tak, aby byla zajištěna rovnováha mezi dodaným teplem a tepelnými ztrátami daného prostoru. Pokud je venkovní teplota nižší, pak je teplota topné vody dodávaná o vyšší teplotě, výsledkem je zajištění konstantní teploty v místnosti. Vytápění prostoru s využitím ekvitermní regulace tak probíhá v závislosti na venkovní teplotě, díky čemuž dochází k úspoře nákladů za vytápění. Ekvitermní regulace zajistí, že nebude docházet k přetápění místnosti či k topení ve chvílích, kdy nejste doma.

Aplikace přístupná přes web

Výhodou ekvitermní regulace je i její dostupnost na webu, což umožňuje uživateli ovládat topný systém přímo z mobilu, tabletu či počítače, ať už se nachází uživatel kdekoliv. Při pořízení ekvitermní regulaci, tak budete mít topení pod kontrolou na jakémkoliv místě, kde je k dispozici internetové připojení. Ať už budete v práci nebo na nákupech. Kromě toho vás aplikace upozorní i na prázdný zásobník paliva, poruchu a umožní nastavení konkrétní teploty v místnosti.

Zjistěte si více informací

Pokud se chcete dozvědět o ekvitermní regulaci více informací, nebo uvažujete o jejím pořízení, potom navštivte internetový obchod společnosti Afriso, kde se dozvíte další podrobnosti o jejím použití a výhodách.

Publikováno: 20. 02. 2020

Kategorie: Domácí finance

Autor: Lucie Vlasatá