Vybíráte novou skříň? Těchto rad se doporučujeme držet

Jenom těžko byste našli jiný kus nábytku, který se nachází snad v každé domácnosti. Co máme na mysli? Nejde o nic jiného, než o skříň. Pokud vybíráte tu pravou, podívejte se společně s námi na to, jak by ta ideální měla vypadat.

Nebojte se zajímavého vzhledu

Jedná se sice o praktickou součást vašeho interiéru, ale to rozhodně neznamená, že byste neměli vybírat i podle vzhledu. Moderní skříň by měla určitě zaujmout na první pohled. Když se podíváme na to, co je dnes jasným trendem, tak musíme říci, že to jsou právě tyto tři věci:
  1. Tmavé dřevěné dekory,
  2. Lesklá provedení,
  3. Černá nebo bílá barva.

Čím větší, tím lepší

Nyní se zase musíme vrátit k tomu, že skříň má být primárně řešením, které je praktické. A tomu by měla odpovídat i její velikost. Pamatujte na to, že čím bude větší, tím pro vás pochopitelně lépe. Nejlepší možností jsou dnes samozřejmě vestavné skříně. To proto, že u nich není mnohdy problém zvolit si odpovídající velikost. Ta by měla do posledního centimetru odpovídat prostoru, kde bude umístěna.

Jaké zvolit otevírání?

Pokud jde o ideální řešení, tak vám rozhodně doporučíme to pojezdové. Sice může být o něco dražší, ale zároveň má výhodu v tom, že vám šetří místo. Není totiž nutné řešit to, kolik prostoru máte před skříní. Díky tomu se vám vejde i do užší chodby. Otevírání je řešeno pomocí několika křídel které jezdí v jednotlivých kolejničkách. Ideální je také zvolit měkký dojezd, který nejenom tlumí hluk, ale podepisuje se i na větší životnosti.

Myslete i na doplňky

Jaké to mohou být? Kvalitní a přitom designově povedené úchytky, stejně jako to mohou být i různé ozdobné lišty. Dále neopomíjejte ani využití zrcadla, které může být na jednom, z pojezdových křídel nalepeno. Cokoliv si z té vaší následně vyndáte, můžete ihned vyzkoušet a během chvíle vidíte, jak v daném outfitu vypadáte.

Publikováno: 23. 07. 2018

Kategorie: Interiér

Autor: Lucie Vlasatá

Tagy: jak vybrat skříň | moderní skříň