Materiál a příslušenství k zahradnímu nábytku, které zrovna letí

Základem úspěšného výběru zahradního nábytku je jeho materiál. Právě na něm záleží, zda a jak dlouho nábytek vydrží, zda bude možné jej nechat i v zimě venku, ale také to, jak bude ve finále vypadat. Koupě zahradního nábytku ve slevě je sice lákavá, ale nevymstí se vám? Nechcete si přece za rok stěžovat na rozviklaný levný zahradní nábytek, který nevydržel nápor vašeho psa nebo dětí.

Investice do kvality se vyplatí

Výdaj na kvalitní zahradní nábytek sice nemusí být nízký. Jestliže ale chcete, aby vám vydržel mnoho let a nemuseli jste se každý rok poohlížet po novém, nebojte se si připlatit. Investice do kvality se v případě zahradního nábytku vyplatí více než jinde. Na cenu zahradního nábytku má vliv ale také materiál, ze kterého je vyroben. Jeho volba pak záleží na tom, kam chcete nábytek umístit. Nemáte na zahradě pergolu a nábytek bude stát na volném prostranství? Volte raději nábytek z odolného kovu, který je možné i zimovat venku a je téměř bezúdržbový. Navíc se dnes dělají varianty zahradního nábytku z lehkých hliníkových slitin, s jejichž přenosem si poradí i malé dítě. Dobré je také si předem rozmyslet, jestli máte čas na to věnovat se údržbě zahradního nábytku anebo si raději zvolíte nábytek bezúdržbový.

Jaký je nečastější materiál pro zahradní nábytek?

V poslední době se do popředí stále více dostává nábytek z umělého ratanu. Ten je bezúdržbový, odolává vrtochům počasí, ale také je k dispozici v širokém výběru od nejlevnějších kousků po luxusní sestavy. Velmi odolné a oblíbené je také zahradní nábytek z kovu. Ten díky povrchové úpravě nerezaví a má opravdu univerzální možnosti použití. Klasický přírodní materiál s originální strukturou a vůní je dřevo, které vydrží dlouhá léta, pokud jej ale umístíte pod střechu a pečujete o něj. Trochu méně péče a času vyžaduje exotické dřevo.

Jaké příslušenství se vyplatí koupit?

Pro dokonalé pohodlí při posezení na vašem zahradním nábytku si rozhodně pořiďte polstrování a podsedáky. S těmi budete mít jistotu, že si vždy sednete do měkkého a nenastydnete. Polstry se hodí především na kovový nábytek, využijete je ale také s nábytkem z umělého ratanu. Velikost polstrů je potřeba přizpůsobit velikosti a tvaru židlí a křesílek, ale také výšce opěrné části sedacího nábytku. Praktickým pomocníkem především pro skladování zahradního nábytku jsou obaly.

Publikováno: 29. 03. 2022

Autor: Lucie Vlasatá