Jak zvládnout rekonstrukci koupelny s grácií? Nepodceňujte význam spolupráce s odborníky

Máte pocit, že všichni ve vašem blízkém okolí již rekonstrukcí koupelny prošli a jen ta vaše vypadá, jako pozůstatek z dob dávno minulých? Pokud si na retro příliš nepotrpíte a rádi byste ji měli prakticky řešenou a útulnou, pusťte se do rekonstrukce. Dejte si však dobrý pozor na to, koho si přizvete na pomoc. Proč je v případě koupelny důležitá odbornost a kvalifikace, nám prozradili profesionálové z řemeslnického cechu EKOMPLEX. Koupelna je místnost, ve které trávíme mnohem méně času než v ostatních částech domácnosti. Přesto byste ji měli věnovat zvýšenou pozornost, neboť právě zde absolvujete nezbytnou hygienu. A ruku na srdce – relaxace ve vyhřáté vaně patří k těm nejpříjemnějším zážitků, které si můžete po náročném dni dopřát.

Řemeslníky potřebovat budete. Které?

Vraťme se však k procesu rekonstrukce. Nechcete-li riskovat, že výsledek nedopadne podle vašeho očekávání a postupem času vyjdou na povrch nepříjemné problémy, eliminujte riziko již v zárodku a přizvěte si na pomoc odborníky. Instalatér Zlín je toho názoru, že montáže sádrokartonu lze zvládnout vlastními silami, ale instalatérské a elektrikářské práce je lepší delegovat na certifikované řemeslníky. První část – tvorbu návrhu a hledání inspirace – pravděpodobně zvládnete sami. Výběr dlažby, nábytku a ostatního příslušenství si jistě užijete, ale poté veškerá legrace končí. Žezla by se měl chopit zedník, který se postará o vybourání a připraví prostor pro instalatéra a elektrikáře (na jeho práci by měl dohlédnout revizní technik, nemá-li elektrikář oprávnění také na revize).

Odborníci vám ušetří starosti i peníze

Vodoinstalatéři Zlín upozorňují, že neodborně provedená práce může vyjít velmi draho, a navíc je krajně nepříjemné, když se musí zasahovat do vodoinstalace právě zrekonstruované koupelny. Proto buďte rozvážní a dobře si rozmyslete, zda práci svěříte známému, nebo si připlatíte a obrátíte se na specialisty.

Publikováno: 15. 11. 2017

Kategorie: Stavba a rekonstrukce

Autor: Lucie Vlasatá

Tagy: jak rekonstruovat koupelnu | rekonstrukce koupelny