Jak aplikovat zemní vruty a jaké jsou jejich výhody?

Léto se pomalu, ale jistě blíží a sním přichází i oblíbené práce na travnatém pozemku u domu. Přemýšlíte, že svou zahradu obohatíte o nějaký nový kousek dřevostavby? Skvělý nápad může být například zahradní domek, který lze využít hned několika užitečnými způsoby. Zahradní domek vám poskytne více úložného prostoru, ale klidně vám poslouží také jako kancelář, záleží jen na vás a vaší představivosti. Ovšem i zahradní domek je potřeba nějakým způsobem ukotvit. Ideálním řešením jsou právě zemní vruty. Instalace a manipulace je snadná a navíc nabízí celou řadu výhod. V následujících řádcích vám prozradíme, jak zemní vruty do zeminy zavrtat a jaké jsou jejich výhody.

Jak fungují zemní vruty?

Princip, na jakém fungují zemní vruty je opravdu prostý. Jde jen o to, aby kovový vrut byl celý zavrtaný do země a tím dobře ukotvil stavbu. Zemní vruty lze použít také k položení základů plotů, montovaných domů, montované haly, ale také s ním ukotvíte třeba poštovní schránku, sušák na prádlo, slunečník a další. Co potřebuji k zavrtání vrutu? Bohatě si vystačíte s pouhým roxorem, ten nasadíte do vrutu a otáčíte s ním ve směru hodinových ručiček až dokud nebude celý v zemi. Stejný postup platí pro zahradní domky i jiné stavby.

Proč použít pro položení základů dřevostavby zemní vruty?

Zemní vruty nabízí hned několik podstatných výhod. Hned první je právě čas strávený na stavbě, který je daleko kratší než v případě, že byste dřevostavbu betonovali. Tvrdnutí betonu obvykle trvá okolo 3-4 dnů, což pokud spěcháte není zrovna ideální. Nemluvě o tom, že pokud vám to počasí nepřeje, protáhne se to. U vrutů je to jinak. Zavrtat je můžete klidně uprostřed zimní vánice, tedy zdali vám nevadí ani kruté mrazy.

Publikováno: 16. 03. 2022

Kategorie: Stavba a rekonstrukce

Autor: Lucie Vlasatá