3 skvělé tipy, jak si doma vyrobit hrníček s vlastním designem

Přestalo vás bavit nudné zboží a rádi byste se před kamarády pochlubili hrníčky, se kterými si kafe vychutnáte mnohem lépe? Jednoduchá rada zní: buďte kreativní a vyrobte si je svépomocí. Možností, jak na to, je mnoho. Představíme vám ty nejlepší.

1. Hrníček zdobený fixou na porcelán

Máte hluboko do kapsy? Nevadí, abyste vyrobili designový hrnek, nemusíte utrácet horentní částky. Vystačíte si s fixou na porcelán, která je běžně dostupná ve specializovaných e-shopech či v papírnictví. Předpokladem je jistý talent na kreslení. Anebo to udělejte jako kreativci používající řezací plotry k výrobě šablon. Pro inspiraci koukněte na web – zadejte „DIY cup“ a vyberte si z nepřeberného množství nápadů. Nakonec nezapomeňte hrníček „upéct“ v troubě. Fixy na porcelán vyžadují zapečení – poté je klidně můžete strčit i do myčky, aniž by se nápisy smyly.

2. Nevšední zdobení lakem na nehty

Dalším zajímavým způsobem výroby vlastního hrnečku je malování lakem na nehty. Pomocí laku lze vytvořit atraktivní struktury, nicméně tato metoda je o něco náročnější. Abyste ji pochopili, koukněte na video níže. Pokud se vám napoprvé nepodaří docílit uspokojujícího výsledku, nezoufejte. V případě tohoto druhu zdobení platí, že trpělivost přináší růže.

3. Potisk termolisem

Na závěr jsme si nechali to nejlepší – a oproti výše zmíněným metodám i podstatně dražší. Chcete-li si doma vykouzlit hrnek s jedinečným designem, pořiďte si termolis na potisk. Aplikace potisku je poměrně snadná a výsledek perfektní. Hrnky potištění pomocí termolisu vypadají vážně skvěle, potisk je odolný a velmi detailní. Kdo ví, třeba vás výroba hrnků uchvátí natolik, že se je rozhodnete prodávat. S termolisem navíc potisknete mnohem více předmětů včetně krytu na mobil.

Publikováno: 16. 09. 2019

Kategorie: Praktické tipy

Autor: Lucie Vlasatá