Bazénové krycí plachty - kvalitniplachty.cz

Bazén, při vyslovení tohoto slova se nám jistě vybaví letní radovánky a dovádění dětí. Pořídit si zahradní bazén je nejen určitá forma komfortu, ale je třeba si uvědomit, že se o něj musíme náležitě starat. Voda v bazénu by měla být v takovém případě určitě čistá a bez nečistot. proto se bazénová plachta určitě vyplatí.

Výhody plachet

Bazénové plachty, kvalitniplachty.cz, zabraňují nejen nechtěným nečistotám, ale zpomalují odpařování vody, chrání bazén před mechanickým poškozením. Toto krytí je dalším bezpečnostním opatřením, protože malé děti mohou být v blízkosti venkovního bazénu a hrozí pád do vody. Co se týká odpařování, tak všichni jistě víme, že pokud je bazén zakrytý, voda se odpařuje pomaleji a není tedy potřeba tolik bazénové chemie. Tu v takovém případě ušetříme. Nečistoty jsou ve venkovním bazénu zcela běžnou záležitostí. Ovšem asi neradi bychom každé ráno chodili se sítkem na hmyz a čistili bazén právě od nečistot, napadaného listí a hmyzu. Další výhodou je cenová dostupnost. V porovnání s ostatními možnostmi zakrytování venkovního bazénu, jsou plachty výrazně levnější. Také co se týká tvaru nebo barvy se můžeme spolehnout na nabídky odborných firem, kvalitniplachty.cz ,které mají ve svém portfoliu širokou škálu možností. A to i v případě, že máme bazén ne v klasickém provedení jako je ovál nebo obdélník, ale vyznačuje se atypickým tvarem, na který jen těžko můžeme sehnat právě pevné zastřešení.

Druhy bazénových plachet

Jak už bylo řečeno, na trhu se můžeme setkat se širokou nabídkou plachet všech velikostí a tvarů, ale i druhů. Jsou to tedy nejen klasické plachty na bazén, ale také zimní plachty, kvalitniplachty.cz, nebo plachty solární. Všechny ale splňují svůj účel a můžeme se na to spolehnout. Zimní plachty se vyznačují především svou pevností a odolností. Pojem zimní tedy znamená, že se používají zejména k přezimování bazénu a tak musejí dobře odolávat nízkým teplotám, mrazu a zároveň se musejí vypořádat i s tíhou sněhu. Jsou vyztuženy ocelovými lanky nebo jiným pevným vyztužením, který také zabraňuje nechtěnému pádu našich domácích mazlíčků do bazénu. Solární plachty jsou v této oblasti také velmi populární a jistě splňují to, co mají. Využívají se nejen jako spolehlivá ochrana bazénové vody před nečistotami, ale jejich hlavní úkol je využití sluneční energie a zahřívání vody v bazénu. Malé bazény se většinou snadno vyhřívají sami, větší bazény by s tím mohly mít problém a tak je taková solární plachta pro ohřev vody nutná. Nečekejme ovšem žádné termální lázně. Teplota vody může být zhruba až vyšší o 5 stupňů. Tady nesmíme zapomenout, že bazén by měl být zakryt celý.

Plachta na míru

I taková možnost tu je. Bazénovou plachtu můžeme mít na míru, protože ne vždy se nám líbí klasický oválný tvar nebo dokonce obdélníkový tvar. Dnes jsou v módě extravagance a bazén je dokonce jednou z nich. Je to určitý druh luxusu a tak se snažíme žít komfortní život se vším všudy. Pokud oslovíme odbornou firmu, která se toto činností zabývá, určitě budeme s výsledkem spokojeni. Technik firmy přijde, bazén si nejen změří, ale také načrtne a za pár dní si tak můžeme s klidem škrtnout v diáři údržbu bazénu, protože již budeme mít plachtu hotovou.

Publikováno: 10. 11. 2019

Autor: Lucie Vlasatá