10 dobrých nápadů, jak vydělávat z domu

Policista, hasič či princezna. Každý z nás jako dítě snil o svém budoucím povolání. Málokomu se však podaří své sny přenést i do reálného života. A co vy? Možná stále hledáte. Pro vás máme pár tipů na práci, které se můžete věnovat z domu. Ještě než se pustíte do práce z domu, měli byste zjistit, zda je to pro vás ta vhodná možnost. Máte co nabídnout? Chcete si opravdu založit vlastní byznys se vším, co obnáší? Nejprve si zjistěte všechny potřebné informace. Ale představu, že budete hned vydělávat kopu peněz aniž byste nepracovali, raději na začátek zahoďte. A pokud se nakonec rozhodnete pro copywriting a budete psát PR články nebo provozování e-shopu, určitě se zaregistrujte na PR Yardu (https://pryard.com), kde seženete první zajímavé zakázky.
Ten, kdo pracuje z domu potřebuje i určitou sebekázeň.

Jak tedy vydělat z domu?

Zejména se vyhněte inzerátům s nekompletními informacemi a slibujícím neúměrně velkou odměnu, lepení obálek nebo klikání na reklamy a vyplňování dotazníků také není ten správný způsob. Zkuste raději něco jiného. Zde je pár tipů.

1. Copywriting

Psaní textů a obsahu je dnes velmi žádanou prací. Pokud jste dobrý v psaní, máte gramatiku v malíčku a dokážete svým textem zaujmout, neváhejte a zkuste to. Uplatníte se v marketingu nebo public relations. Pomoc potřebuje i množství e-shopů. Zkuste to na začátek s některým a uvidíte, jestli je to to pravé pro vás.

2. Programování

Jste dobrý v kódování, správě systémů či technologiích? Svou budoucnost už máte dávno ve svých rukou. IT obory jsou dnes jedním z nejžádanějších oborů. Můžete rozjet vlastní projekty, vytvářet aplikace nebo jen pomáhat firmám.

3. E-shop

Založení e-shopu dnes není nic složité. Existuje množství jednoduchých platforem, které vám pomohou. Nemusíte být zrovna programátor, abyste to zvládli. Ať už budete prodávat vlastní výrobky nebo dovážet zboží odjinud, je to způsob jak si vydělat. Po čase můžete i expandovat. Možností je v tomto případě hodně. Stačí se do toho pustit.

4. Překlady

Jste dobrý v cizích jazycích? Vystudovali jste je, ale práce ve velké překladatelské firmě není pro vás to pravé? Zkuste to sami. Z domu. Máte možnost si vybírat vlastní projekty, které vás budou bavit. Od překladu titulků pro seriály či filmy, přes překlad knih až po odborné texty. Dveře máte otevřené. Pokud si na to troufáte, tak směle do toho.

5. Marketing

Dnes mnohé firmy nemají kapacitu nebo čas se dostatečně marketingu věnovat. Můžete spravovat firemní sociální sítě, jejich blog, či propagovat služby a výrobky. Realizovat se můžete v rámci širokého spektra. Jdete do toho?

6. Fotografování

Pokud máte oko na dobré fotky či videa, víte je upravit a sestříhat, zkuste to jako fotograf. Zkuste si vybudovat své portfolio a začni vydělávat. Například přes Youtube.

7. Virtuální asistentka

Je vaší silnou stránkou organizace a multitasking? Můžete to zkusit jako virtuální asistentka. Pomůžete tak podnikatelům. Budete odpovídat na maily nebo zprávy na sociálních sítích či spravovat agendu stejně, jako byste byla asistentka fyzicky přítomna ve firmě.

8. Online kurzy

Jste učitel? Nebo od vás pořád někdo ptá rady ohledně focení, tvorby webovek či vaření? Vytvářejte online kurzy. Poradíte lidem, co mají dělat a jak a ještě na tom vyděláte. Můžete poskytovat i hodiny výuky jazyků online či doučování.

9. Grafika

Mnozí umělci, kteří tvoří grafiku, pracují z domu. Pokud jste dobrý v práci s grafickým programů a máte kreativního ducha, proč to nezkusit? Můžete pomáhat vytvořit plakáty, návrhy nebo loga. Vytvořte si portfolio a oslovte pár lidí v okolí. Uvidíte, že v budoucnu nebudete vědět, kam dřív skočit.

10. Zákaznický servis

Schopnost věcně reagovat, řešit problémy a telefonovat. To využijete právě při práci na zákaznickém servisu. Co budete dělat? Zejména pomáhat zákazníkům - s výběrem služby, produktu, s objednávkou či stížnostmi. Můžete řešit i reklamace nebo jen obyčejné otázky, pokud si zákazník neví rady jak služba funguje. Práce na doma může být i přepisování textů či skládání rtů. Stejně můžete najít práci na doma s výrobou či skládáním hraček. Hodně práce na doma najdete i přes internet. Tímto však vaše možnosti nekončí. Existuje ještě mnohem více, co můžete dělat z domu. Dávejte si však pozor na podezřelé inzeráty nabízející práci z domu. Nikdy nereagujte na něco, co vám zní až příliš dobře nebo po vás někdo chce vstupní poplatky. Zjistili jste, že práce z domova přece jen není to pravé, zkuste se porozhlédnout po volných pracovních místech.

Publikováno: 14. 11. 2019

Kategorie: Praktické tipy

Autor: Lucie Vlasatá