Jak ochránit fasádu před sprejery? Opatřete ji antigraffiti nátěrem

Plíží se po nocích jako ninjové a nezastaví je ani kamerový systém. Na místě činu nechávají různorodá „umělecká díla“, která se však většině lidí vůbec nelíbí. Sprejeři představují velký problém ve větších i menších městech a není před nimi v bezpečí žádná fasáda. Pokud se na domu ve vašem sousedství vyskytlo graffiti nebo tagy, pravděpodobně se brzy objeví také na fasádě vašeho domu. Čištění je nákladné a komplikované – mnohem jistější je prevence v podobě antigraffiti nátěru.

Co je to antigraffiti nátěr?

Antigrafitti nátěr přestavuje nejefektivnější metodu ochrany majetku před graffiti. Stejně dobře však funguje také na nápisy lihovými fixy, lepidla a jiné nečistoty, které na fasádě či jiném povrchu nemají co dělat. Čištění povrchu opatřeného antigraffiti nátěrem je jednodušší a časově nenáročné. Nátěrem lze chránit zdivo až do výšky 3 metrů, a to bez ohledu na to, zda jde o přírodní, nebo umělý materiál. Princip antigraffiti nátěru spočívá ve vytvoření ochranné vrstvy zabraňující pronikání barvy do podkladu. Má hydrofobní efekt, takže odpuzuje vodu a téměř na něm neulpívají nečistoty. Dojde-li k zanesení běžnou špínou, můžete ji snadno setřít pouhou vodou. K odstranění graffiti jsou zapotřebí speciální čističe.

Kolik antigraffiti nátěry stojí?

Přesný ceník antigrafitti nátěrů na internetu nenajdete, protože specializované firmy naceňují zakázky individuálně. V praxi záleží na několika faktorech – především na velikosti plochy a materiálu. Investice se však v každém případě vyplatí, protože čištění graffiti z nechráněného povrchu je mnohem nákladnější. Chcete se o problematice antigraffiti nátěrů a čištění zdiva od graffiti dozvědět více? Spoustu informací najdete na odborných portálech. Dobrým zdrojem je web www.graffiti.cz.

Publikováno: 30. 11. 2017

Kategorie: Praktické tipy

Autor: Lucie Vlasatá

Tagy: antigraffiti nátěry | ceník antigraffiti nátěrů