Narodilo se vám dítě? Přečtěte si, bez čeho se opravdu neobejdete

Co opravdu potřebujete při narození dítěte? Na dětech byste neměli šetřit, avšak ani to příliš přehánět, aby vás to nedostalo do finančních problémů. Do čeho třeba investovat, pokud čekáte první děťátko? Tímto článkem vám nechceme namluvit, abyste vaše dítě koupali ve dřezu, případně mu zhotovili postýlku ze zásuvky. I když by to určitě přežilo ve zdraví. Pokud jste poprvé těhotná, kupujete všechny věci, které by se vám mohly hodit. Po druhém a třetím dítěti, přijdete na to, že jste koupili pár úplných zbytečností. Nezapomínejte, že výrobci dětských zařízení, musí neustále na trh uvádět nové produkty, jinak by se jejich byznysu příliš nedařilo. Navíc malému miminku nebude vůbec vadit, pokud na něm ušetříte pár korun. Vždyť nejdůležitější věc, kterou mu můžete poskytnout je vaše láska a péče. Přinášíme vám pár věcí, bez kterých se neobejdete a rozhodně byste měli do nich investovat.

Kočárek

Do kočárku se určitě vyplatí investovat. To však neznamená to, že si musíte zvolit typ, který je nejdražší. Přečtěte si recenze na internetu, zeptejte se lidí, kteří už mají dítě, zamyslete se nad tím, jakým stylem žijete a kam budete s děťátkem chodit na procházky.

Klokanky, nosítka

Šátky na nošení dětí jsou jakýmsi módním trendům. To však neznamená, že jsou vhodné i pro vás. Vsaďte na nosítka, které opravdu využijete. Rozměry si přizpůsobte podle sebe a vašeho partnera. Klidně si pořiďte i dva nosítka.

Autosedačka

Pokud máte v domácnosti auto, autosedačka pro dítě je nezbytností. Ani zde byste neměli šetřit, pokud však nemáte finance na novou, klidně si ji půjčte od známých, kterým už z ní dítě vyrostlo.

Polštářek na kojení

Kdo ho nevyzkoušel, nikdy nepochopí jeho význam. Matce poskytuje dokonalé pohodlí, které jistě ocení každá vyčerpaná žena. Děťátko bude spokojené a vás nebude bolet záda.

Dětská židle

Miminko může zpočátku spát kdekoliv, dokud se nezačne pohybovat, avšak svou židli k jídlu potřebuje. Při koupi se soustřeďte na její stabilitu a bezpečnost.

Látkové pleny

Je to malá investice, která vás určitě nezruinuje. Jsou důležité i v tom případě, pokud budete používat jednorázové pleny. Využijete je na mnoho věcí, můžete jimi utřít pusu miminka po kojení, případně vám poslouží jako stínítko na kočárek.

Na čem tedy můžete ušetřit?

Stále méně se kupují dětské vaničky, které zbytečně zabírají mnoho místa a už nejsou takovou nezbytností, jako kdysi. Děťátko můžete klidně vykoupat v umyvadle, případně si koupit dětské kbelík, které nezabere tolik místa, jako vanička. Když se dítě naučí sedět, můžete ho klidně koupat ve vaší vaně. Nutností nemusí být ani speciální taška na pleny, kterou vám prodejce doporučí. Často totiž bývá laděna do sportovního stylu, co se nemusí líbit každé z nás. Plenky se vám klidně vejdou i do kabelky. Na oblečení pro drobečka můžete také ušetřit. Stačí, když si věci půjčíte od známých, rodiny. Klidně si nakupte nové věcičky, které vám udělají radost, avšak příliš to nepřehánějte a sáhněte i po obnošených věcičky, mrňous vám z nich totiž rychle vyroste. Vždyť věci si pečlivě vyperete, vyžehlíte a klidně je můžete použít. Ani dětská postýlka není tak důležitá, jak se zdá, ze začátku ji nebudete potřebovat. Sejde se vám až tehdy, když malý rošťák začne objevovat svět.

Jak je to s přebalovacím pultem?

Přebalovací pult není nutností, ale určitě vám usnadní život. Ty správné zajistí i bezpečnost dítěte. Správný pult by měl mít výšku 90 cm, ale klidně se může přizpůsobit výšce maminky, aby se při přebalování příliš nezohýbala. Mnohé stolky jsou navrhovány tak, aby po vzrostlých dítěte sloužily jako komoda, pracovní stolek, či jako úložný prostor na hračky a jiné potřeby. Na přebalovací pult se obvykle dávají omyvatelné gumové podložky. V obchodech najdete i přebalovací desky, které se nasazují na bočnice postýlky. Ty vyhovují rodinám, které disponují malým prostorem a tímto řešením ušetří místo. Myslete na to, že v blízkosti přebalovacích pultů třeba mít plenky, kosmetiku pro miminko a jeho oblečení. Proto je výhodné pokud máme v blízkosti dostatek úložných prostorů. Nejlepší je koupit přebalovací pult, který slouží i jako komoda. Dokonce najdete i takové pulty, které můžete speciálně instalovat na koupelnovou vanu.

Publikováno: 01. 01. 2017

Kategorie: Praktické tipy

Autor: Veronika Kloudová

Tagy: základní potřeby pro miminko