Jak vybrat vodovodní baterii a k čemu se na ní hodí perlátor?
Při výběru správné baterie pro váš domov je třeba zvážit několik faktorů. Je důležité vědět, jaký typ baterie potřebujete a zda je vhodná pro vaše umyvadlo nebo vanu. Na trhu jsou k dispozici různé typy baterií, například jednopákové, dvoupákové, nástěnné a bezdotykové. Každá z nich má své výhody a nevýhody, které je třeba při výběru zvážit. A kdy se vyplatí začít v domácnosti využívat perlátory?
Co je důležité při výběru vodovodní baterie?
Rozhodně byste měli zohlednit praktické prvky, jako je proces instalace, potřebné nástroje pro jednotlivé typy baterií, snadnost čištění a údržby, požadavky na tlak vody a v neposlední řadě design. Tím nejdůležitějším, na co byste se měli při výběru baterie zaměřit, je kvalitní kartuše. Nejlepší je keramická, u té páka nezatuhne, ani se nezačne viklat. Do koupelny vybírejte baterie ze stejné série tak, aby na umyvadle i ve sprše a nad vanou byly baterie designem podobné. Zpříjemníte si tak nejen sprchování, ale i celý dojem z koupelny. U baterií nad vanu si dejte pozor na rozteč. Nejčastěji se vyrábí baterie s roztečí 150 mm, narazit ale můžete i na ty s roztečí 100 mm. Rozteč baterie je důležitá pro její instalaci.
Na co ještě myslet?
Rozhodně se také zaměřte na velikost a tvar baterie. Zkuste si, jak se vám bude ovládat a zajímejte se také o její povrchovou úpravu. U kuchyňské baterie je důležité, aby byla ohebná a bylo s ní možné nádobí osprchovat. To ale umožní i šikovně zvolený prodloužený perlátor, který je navíc ohebný. Nakonec při výběru baterie zohledněte její praktičnost, kvalitu a design. Všechny tyto faktory pomohou určit, zda se bude hodit do vaší domácnosti.
Co to zkusit s perlátorem?
Kromě toho můžete již při koupi baterie zvážit možnost montáže perlátoru, což je příslušenství, které pomáhá snižovat spotřebu vody. Perlátory se obvykle instalují na výtokovou část baterie a pomáhají zajistit provzdušněný proud vody, což znamená, že se vám bude lépe mýt nádobí nebo budou oplachovat namydlené ruce. Bývají také úspornější, protože ke stejnému účelu potřebují méně vody. Díky perlátorům snadno ušetříte vodu, ale také finance. Perlátory zároveň fungují i jako filtry mechanických nečistot. Proto je potřeba je čas od času sejmout, vyčistit a znovu nasadit.
Publikováno: 01. 03. 2023
Kategorie: Praktické tipy