Některé problémy pomůže vyřešit jen instalatér

Český člověk je obecně velice šikovný a dokáže si doma ledacos zařídit, aniž by musel volat odborníky. Snadno si sám vymaluje, zvládne udělat s vrtačkou i nějakou tu díru do zdi, a mnohdy dokáže dokonce položit plovoucí podlahu. Existují ale práce, do kterých se vcelku logicky příliš nepouští. A to jsou instalatérské práce.

Najít toho pravého není snadné

Řemeslníci jsou v našich zeměpisných šířkách nedostatkovým zbožím a nevypadá to, že by budoucnost měla být v tomto ohledu výrazně lepší. Z toho důvodu si spousta lidí provádí různé opravy svépomocí. Ne na všechno však stačí. Třeba na celou řadu instalatérských prací. A proto je vhodné povolat odborníka. Jen málokdo má ale dnes čas, takže je potřeba hledat velice bedlivě. V mnoha regionech jsou tyto snahy skoro až zoufalé, nicméně instalatér Praha se sehnat dá. Stále jich ještě pár, co berou nové zakázky, existuje. Třeba pan Rastislav Žák.

Kde působí

Hodně řemeslníků má poměrně omezené pole působnosti. Často se zaměřují pouze na určité čtvrti, nicméně nefungují po celém městě. Panu Žákovi je jedno, jestli jste z Prahy 8 nebo z Prahy 9. Když se s ním domluvíte, dorazí k vám. Zadejte prostě Instalatér Praha 8 nebo Instalatér Praha 9.

Co nabízí?

V jeho nabídce najdete víceméně stejné služby jako u konkurence. Klasicky se pan Žák zabývá čištěním odpadů, instalací elektrospotřebičů typu myčka, výměnou a opravou sifonů, baterií nebo redukčních ventilů. Rovněž si ho můžete objednat k rekonstrukci bytového jádra. Jinak se rovněž věnuje i revizím kanalizačních a potrubních systémů. K tomuto účelu disponuje docela slušnou sadou kamer, z nichž některé mohou proklouznout doslova kamkoliv. Potrubí se tak dá prohlédnou velmi rychle.

Angličtina

I přesto, že pro českého zákazníka to nemá žádný reálný dopad, pan Žák je schopen komunikovat anglicky. Je to přidaná hodnota, kterou oceňují hlavně obyvatelé Prahy pocházející ze zahraničí.

Publikováno: 12. 08. 2021

Kategorie: Praktické tipy

Autor: Lucie Vlasatá