Dotace na stínicí techniku. Kolik můžete získat?

Víte o tom, že v rámci programu Nová zelená úsporám se vám může podařit získat dotace dokonce i na stínicí techniku? Jaké druhy techniky se podporují a jak vysokou dotaci od státu dostanete?

Snížení tepelné zátěže

Dotace Nová zelená úsporám podporuje projekty, které mají za úkol snížit tepelnou zátěž místností uvnitř budovy. Takto se vám může podařit získat dotaci na zateplení, dotaci na výměnu oken nebo na stínicí techniku v podobě rolet i žaluzií. Musíte však zvolit prvky, které mají jisté parametry. Jaké to jsou?

Nastavitelné prvky

Abyste mohli požádat o státní dotaci na stínicí techniku na vašem domě, vámi zvolené řešení stínicí techniky musí být vybaveno pohyblivými prvky pro nastavení úrovně zastínění místnosti. Tento prvek je vždy nutno vzít v úvahu, pokud se rozhodnete o státní dotaci žádat. Ještě existuje jedna významná podmínka pro to, aby vám byla dotace uvolněna. Jaká to je?

Musíte zateplovat

Na samostatné pokrytí části nákladů na stínicí techniku vám dotace bohužel uvolněna nebude. Abyste na tento dotační program dosáhli, musíte jej kombinovat s dotací na zateplení. Jinými slovy tuto dotaci můžete uplatnit pouze v případě, že se chystáte váš objekt zateplovat. Takto se vám podaří dosáhnout i na tuto dotaci, která podporuje projekty snižující tepelnou zátěž.

Kdo může požádat

Abyste na tuto dotaci dosáhli, musíte být vlastníky stávajících rodinných domů. Tato dotace se neposkytuje pro novostavby, ale jen pro již stojící budovy, které si přejí snížit tepelnou zátěž. Jak vysokou dotaci vůbec můžete získat?

Jaká je výše dotace?

Abyste mohli čerpat finance ze státního programu Nová zelená úsporám, musíte splnit výše zmíněné podmínky. Poté se bude výše dotace, která vám bude udělena, odvíjet od typu systému, který zvolíte. Systém s ručním ovládáním je podporován dotací 1000 Kč na metr čtvereční, systém s inteligentním řízením pak dotací 1500 korun na metr čtvereční.

Celkově se vám může podařit získat až padesát tisíc pro vaši stínicí techniku.

Publikováno: 30. 12. 2021

Kategorie: Domácí finance

Autor: Lucie Vlasatá