Bodová svítidla nejen do minimalisticky zřízené koupelny

Jaké osvětlení volit do koupelny nebo kuchyně? Velmi často se jako hlavní neboli centrální osvětlení volí bodová svítidla, která jsou následně doplněná doplňkovým osvětlením. A nelze se tomu divit. Jsou velmi minimalistické, přesto plně funkční a dokážou udělat nejen parádu, ale také zvýšit komfort našeho soužití v domácnosti. Nenápadnost, jednoduchost, přesto maximální funkčnost. To přesně jsou bodovky.

Trend, který nezmizí

Není to tak dávno, co se bodová svítidla stala trendem. Od té doby sice už nějaký ten pátek uplynul, ale stále mluvíme o atraktivní záležitosti a moderním trendu, na který nedají dopustit majitelé mnoha moderních i méně moderních domácností.

A i když dnes rozeznáváme bodová svítidla v několika provedeních, přesto je celkově můžeme označit za trend, který pravděpodobně nezestárne.

TIP: Oblíbená jsou LED stropní světla od značky Solight.

Seznamte se s typy bodového osvětlení

Nejčastěji se můžete setkat s podhledovými bodovkami, které jsou umístěné do sádrokartonového podhledu. V tomto případě musíte počítat s tím, že jak je jednou instalujete, tak už s nimi bohužel nepohnete. To je jejich lehká nevýhoda, jestli to tak lze brát. Bývají ukryté ve stavebním materiálu čili se s nimi musí počítat už při samotné rekonstrukci nebo výstavbě interiérů.

Kromě podhledových bodovek existují také stropní bodovky, které jsou výrazně jednodušší po stránce instalace. Vystupují jako takové proměnné, jsou usazené ve stropě a jejich předností je kromě funkčnosti jejich jednoduchý design.

A v neposlední řadě existují také nástěnné bodovky, které se otáčí kolem dokola, a to dokonce i o 360 stupňů. Hezky ladí ke stropním, kdy slouží jako doplňkové osvětlení.

Bodové osvětlení má mnoho pozitiv

Když se na bodové osvětlení podíváme obecně, zjistíme, že má opravdu celou spoustu pozitivních vlastností. Především není příliš drahé a je úsporné z pohledu energií, což v současné době energetické krize oceníme. A co víc. Jejich design je minimalistický, že zapadne prakticky do jakéhokoli interiéru.

Publikováno: 30. 04. 2023

Kategorie: Interiér

Autor: Jakub Novotný