Vychytávky, které vám pomůžou s rychlejším stěhováním

Myšlenka na stěhování Praha může psychicky rozhodit i otrlé povahy. Máme pro vás několik tipů, které vám pomůžou vše naplánovat a zorganizovat s dostatečným předstihem. Uvidíte, že se stěhování dá docela dobře zvládnout a na konci dne to možná i oslavíte!

Základem je detailní plán

Začněte se na stěhování připravovat už měsíc před tím, než k němu dojde. Ne všechny věci, které se vám v průběhu let nahromadily, se do nového domova budou hodit. Možná se vám některé z nich podaří prodat, nebo je darujte někomu, kdo je ještě použije.

Budete potřebovat stěhovací boxy a balicí materiál

Obstarejte si kartonové krabice, ve kterých přestěhujete většinu menších věcí. Poptejte se v obchodech ve vašem okolí, třeba vám použité krabice rádi přenechají. Dále potřebujete bublinkovou fólii a staré noviny na zabalení. Na textil a oblečení se vám budou hodit větší igelitové pytle. Nezapomeňte ani na lepící pásku a fixu na popisy.

Krabici by měl být schopen přenést jeden člověk a musí být dostatečně pevná, aby nedošlo k poškození obsahu. Určitě pro jistotu podlepte dno, aby se vám krabice neprotrhla. Pro lepší manipulaci můžete do stran vyříznout otvory pro uchopení.

  • Oblečení uložte do plastových pytlů a naskládejte do krabic. Prostěradla a ručníky srolujte do roliček a zajistěte gumičkou. Uvidíte, že zaberou v krabici méně místa.

  • Ostré předměty jako např. kuchyňské nože zabalte pečlivě každý zvlášť do ručníků a osušek. Zabráníte tak proříznutí krabice při manipulaci a případnému poranění.

  • Hrnky, skleničky a talíře proložte starými novinami nebo bublinkovou fólií. Pokud máte v krabici mezery, vyplníte je zmačkanými novinami, a tím vše dobře utěsníte.

  • Krabice s křehkým obsahem označte nápisem – POZOR SKLO!

Možná máte nábytek, který budete muset částečně demontovat. Šroubky a úchytky dejte do igelitového sáčku který vlepíte na bezpečné místo uvnitř nábytku, abyste je později nemuseli dlouho hledat.

Na závěr ještě dobrá rada. V den stěhování si připravte příruční zavazadlo s doklady, hygienickými potřebami, léky a nejnutnějším oblečením. Ušetří vám to zdlouhavé hledání potřebných věcí a v následujících dnech můžete začít v klidu vybalovat.

Publikováno: 31. 12. 2020

Kategorie: Praktické tipy

Autor: Lucie Vlasatá