Několik tipů na opravy před zimou

Ti, kteří vlastní dům, chatu nebo chalupu, vědí, že podzim je správný čas na opravy. Je nutné připravit náš domov na zimu a opravit proto nejnutnější věci.

Okapy mohou být za celý rok plné listí a nečistot a je nejvyšší čas je pořádně vyčistit. Často stačí malým košťátkem nečistoty vymést. Může se stát že i roztávající sníh přinesl do okapu nečistoty, kterých je nutné se zbavit. Očištěním okapu zjistíte jeho stav. Jestliže již zub času vyhlodal do okapu otvory, nebo netěsní napojení okapu, je potřeba jej opravit. Nemusíte hned měnit celý okap, bude stačit použít lepidlo a tmel v jednom například Pattex ONE FOR ALL UNIVERSAL. Nemusíte ani čekat na hezké počasí a sucho. Lze ho použít i za deště právě k opravě okapů. Díky jeho univerzálnímu použití a tmelícím vlastnostem je možné s ním tmelit spáry až do 2 cm. Z tohoto důvodu je vhodný i k tmelení spár, kde běžné akrylové tmely většinou popraskají. Tmel lze následně přetřít barvou, a tak opravovanou část skrýt.

Vlivem počasí a stářím vznikají na omýtce malé praskliny, které je vhodné ještě před zimou opravit. Snadno je objevíte prohlídkou domu. Stačí si vzít na pomoc štukový akryl. Prasklinu je potřebné nejdříve očistit, můžete použít kartáč, nebo i hřebík a protáhnout prasklinu a omést. Pak již stačí nánést Pattex štukový akryl a následně vyhladit např. prstem namočeným v mýdlové vodě. Po vytvrzení je možné přetřít a opravené místo bude neviditelné.

Více informací www.pattex.cz

Publikováno: 23. 10. 2020

Kategorie: Praktické tipy

Autor: Lucie Vlasatá