Matrace vybírejte pečlivě – tělo se vám odmění

Vydatný nepřerušovaný spánek je pro lidské tělo něco jako benzín pro auto. Bez něj byste jednoduše nefungovali. Proto bychom měli dbát na to, abychom svému organismu dopřáli správnou regeneraci a možnost nabrat nové síly. Jedním z pilířů dobrého spánku je správná matrace.

Matrace 140 × 200 pro jednolůžko

Matrace 140 x 200 se stává čím dál víc oblíbeným rozměrem pro jednolůžko, kterým kdysi dominoval rozměr o půl metru skromnější. „Devadesátky“ se však pomalu, ale jistě dostávají do pozadí, lidé si prostě rádi dopřávají na spaní větší prostor. Výběr matrací v tomto rozměru je opravdu široký a nabídka uspokojí jak nenáročné uživatele, tak i ty s požadavky na vysoký komfort a zdravotní provedení. Za nejlevnější variantu matrace v daném rozměru zaplatíte kolem 3.500 korun.

Matrace 160 × 200 pro nenáročnou dvojici

Pokud nemáte dostatek prostoru a chcete sdílet lůžko se svojí polovičkou, jako úsporné řešení se nabízí matrace 160 x 200. Není to sice žádné velké letiště, na kterém byste se mohli bez obav pansky protahovat, na dobré spaní pro nenáročné však zcela jistě postačí. I v tomhle segmentu jsou k dostání matrace s nejrůznějšími druhy výplně. Vesměs však lze vybírat standardně, jako u jiných rozměrů. Stejně tak lze pořídit matraci oboustrannou, která se na jednotlivých stranách liší stupněm tvrdosti. Ceny matrace 160 x 200 startují zhruba na 4 tisících.

Matrace 180 × 200 pro maximální pohodlí

Matrace 180 x 200 je určena pro standardní rozměr sériově vyráběných manželských lůžek. Představují největší možný konvenční rozměr matrace, která je určena pro dvojici. Vyznačují se propracovaným jádrem a vyšší nosností. Pokud uvažujete o jejím pořízení, vezměte v potaz nejdřív fyzické parametry obou partnerů. Pokud jste si podobní váhou i výškou, pak směle do ní. Pokud jste na tom ovšem proporcionálně výrazně odlišně, pořiďte si radši dvě matrace. Při výběru matrace obecně platí, že čím vyšší, tím lépe. Tomuto údaji proto taky věnujte dostatečnou pozornost.

Publikováno: 14. 01. 2020

Kategorie: Praktické tipy

Autor: Lucie Vlasatá