Jak získat svářečský kurz?

Na dnešním trhu práce je stále větší poptávka po svářečích. Jak to ale udělat, abyste se jím stali i vy? Poradíme, co je potřeba.

Zručnost a přesnost

Osobní předpoklady pro svářeče jsou jasné – jedná se o řemeslnou profesi, u které se nejvíce cení zručnost a přesnost. Odměnou za dobře vykonanou práci je pak nadstandardní odměna – platy v tomto oboru se pohybují skutečně vysoko. Když absolvujete svářečský kurz a stanete se profesionálem, máte o obživu skutečně postaráno. Pokud chcete mít výdělky ještě vyšší, je potřeba ještě dalších znalostí. Jaké to jsou?

Přesah do dalších oborů

Abyste byli skutečně vyhledávaní a posunuli se v oboru dál, bylo by potřeba, abyste se orientovali ve složení kovů a průběžně prohlubovali své znalosti z oblasti strojní výroby. Nemusíte být přímo absolventi strojních oborů, obráběči nebo zámečníci, stačí vám nadšení pro věc a chuť studovat.

Svářečský kurz

Ale nejprve se vraťme k prvnímu kroku, kterým je získání svářečského kurzu. Kvalifikovaným svářečem se totiž můžete stát až poté, kdy absolvujete svářečský kurz. Ten trvá jen několik týdnů a je zakončen potřebnou certifikací. Můžete využít služeb rekvalifikačních center, nebo soukromých subjektů, které jsou nejblíže vašemu bydlišti, nebo které mají zajímavou nabídku.

Základní metody svařování

Než se na kurz přihlásíte, zjistěte si, jaké druhy svařování budou pro vás nejvýhodnější. Je jich totiž celá řada a liší se v mnohém. Obecně platí, že je dobré řídit se tím, co po vás bude v budoucnu vyžadovat váš potencionální zaměstnavatel. Proto se obraťte na specializované firmy ve vašem regionu a zjistěte si, jakou metodu pro svařování používají. Nakonec možná zjistíte, že to bude firma, která vám kurz proplatí.

Získat svářečský kurz není složité. Stačí si zjistit, jakou metodu budete pro výkon své práce potřebovat nejvíce.

Publikováno: 28. 08. 2021 / Aktualizováno: 29. 05. 2023

Kategorie: Praktické tipy

Autor: Lucie Vlasatá