12 tipů jak si poradit s nízkým stropem

Stropy nejsou obvykle hlavním detailem, který si hned všimneme při vstupu do domu, mají však důležitý vliv na to, jak místnost celkově vnímáme. Pokoje s nízkými stropy mohou vzbuzovat dojem, že žijeme ve ptačí kleci. Proto byly vždy velkou výzvou pro interiérových designérů. Pokud jste i vy narazili na tento problém, přečtěte si následující tipy.

1. Nasvícení stěn

Je to jedno z nejlepších řešení, jak dosáhnout, aby se strop zdál vyšší. Nástěnné lampy vytvoří příjemnou a útulnou atmosféru.

2. Přiznaný strop

K odhalení nosných trámů, budou určitě potřební zruční mistři, ale místnost se zvýší o několik centimetrů.

3. Pozor na nábytek

Když si vybíráme nábytek, obvykle se rozhodujeme na základě vzhledu konkrétního nábytku. Neuvažujeme jak bude místnost působit jako celek. Nízký nábytek je přesně ten, který se hodí do prostoru s nízkými stropy. Opticky zvětšuje prostor mezi stropem a podlahou, takže pokoj se bude zdát prostornější.

4. Velká okna nebo prosklené stěny

Sklo, tak i zrcadlo, odráží věci kolem. To je důvod, proč velké okno nebo prosklená stěna, zvětší pocit prostoru kolem nás. Dostat do místnosti, co nejvíce přirozeného světla je velkou výhrou.

5. Vertikální pruhy

Tak jako v módě i v interiérovém designu platí, že vertikální pruhy opticky prodlužují. Můžete si vybrat mezi tapetou s tímto vzorem, nebo pokud jste dost odvážný (a talentovaný), jednoduše si je sami namalujte.

6. Dveře až po strop

Pravděpodobně jste nad touto možností nikdy neuvažovali. V zásadě se dá říci, že dveře mají většinou stejnou standardní velikost. Dveře až po strop se mohou zdát zvláštní. Musí se však uznat, že je to skvělý nápad, jak vytvořit iluzi velkorysého prostoru.

7. Světlejší barvy na strop než na stěnu

Světlé barvy vytvářejí pocit větších prostor.

8. Závěsy

Záclony a závěsy zavěste co nejblíže ke stropu. Dlouhé závěsy vždy zdůrazní délku. Dokonce i místnost s malými okny dokážou dlouhé závěsy přetvořit na prostor, jaký byste nečekali.

9. Závěsné lustry

Závěsné lustry jsou speciálně navrženy pro vysoké stropy. Dokáží opticky přiblížit strop k podlaze. Při nízkých stropech se jim raději vyhněte.

10. Mišmaš

Zařízení ve stylu \"všehochuť\", tak jako i nepořádek, opticky snižují strop. Odstraňte každý nadbytečný detail nebo nábytek. Jednoduchý design interiéru dokáže dělat zázraky.

11. Vysoké doplňky

Dobře poslouží všechny vysoké doplňky, které doma najdete. Ať už svíce, květiny, vázy nebo lampy pomohou vytvořit kontrast.

12. Zrcadla

Zrcadla představují spásu pro malé a tmavé místnosti. Díky odrazu světla se místnost prosvětlí a zvětší. Nezapomeňte na výběr rámu, který by měl ladit s celkovým stylem v místnosti. Zrcadlo můžete pověsit na zeď, nebo ji o ni jen tak opřít.  

Publikováno: 12. 08. 2017

Kategorie: Praktické tipy

Autor: Veronika Kloudová

Tagy: nízký strop