Efektivní přitápění v dílně? Skvělým pomocníkem je infrazářič

S příchodem studených měsíců je téma vytápění vskutku aktuální. Pokud trávíte spoustu času v menší garáži nebo dílně a přemýšlíte nad efektivním mobilním topidlem, vaše volba by mohla padnout na infrazářič. Nezruinuje váš rozpočet a zároveň se postará o optimální teplotní pohodu. Budete pracovat s úsměvem na rtech a psí počasí vás nijak nerozhodí.

Výběr vhodného topidla není snadná. Nabídka je široká a infratopidla rozhodně nejsou jediným vhodným typem – k dostání jsou také zařízení, která zahřívají vzduch v celé místnosti. Výhodou topidel na principu infračerveného záření je fakt, že teplo vysílají na předměty – což může být energeticky úspornější než vytápění celé místnosti.

Zásadní výhodou infrazářičů je okamžitý nástup. Přísun tepla pocítíte bezprostředně po zapnutí a nebudete muset čekat, až se místnost vytopí. Z hlediska ceny se přitom jedná o dostupná zařízení – nejlevnější přístroje stojí pár stokorun, za kvalitnější (a výkonnější) pak dáte několik tisícovek.

Podotýkáme, že rozhodně není od věci „pustit žilou“ a pořídit si infratopidlo, které vydrží déle než jednu sezónu. Dražší modely navíc disponují pokročilými funkcemi v podobě možnosti udržování teploty – tato funkce se hodí zejména chatařům a chalupářům, kteří nechtějí, aby teplota v interiéru v době jejich nepřítomnosti klesla pod určitou hodnotu.

Infrazářiče nachází využití také na terase. Pokud vás od podzimní grilovačky s přáteli odrazovalo nevlídné počasí, máte možnost venek vybavit zdrojem tepla. Pro dané účely jsou vhodné také plynové sálače, jejichž pořizovací cena je vyšší, ale výkon řádově vyšší.

Pokud si s výběrem vhodného topidla do garáže, dílny nebo na zahradu nevíte rady, kontaktujte odborníky ze specializovaného eshopu eprofi.cz a nechte si doporučit model, který odpovídá vašim požadavkům. Stejně dobře vám poradí také v případě odvlhčovače či jiného zařízení za nabídky.

Publikováno: 27. 10. 2020

Autor: Lucie Vlasatá