5 důvodů, proč bydlení zastínit zvenčí

Čeho je moc, toho je příliš. Platí to také o přirozeném světle, které se do obydlí dostává přes okna. A zatímco v minulosti představovaly jediné řešení vnitřní žaluzie a rolety, v poslední dekádě naopak výrazně vzrostla obliba stínění venkovního. Proč byste o něm měli uvažovat i vy? Důvodů je víc než dost a jsou velmi přesvědčivé.

1. Venkovní stínění účinkuje lépe než vnitřní

Zřejmě největším důvodem, proč je o venkovní rolety a žaluzie takový zájem, je fakt, že světlo zachycují ještě před tím, než pronikne dovnitř. Vnitřní stínění funguje jinak – světlo se přes sklo dostává do interiéru, poté se odráží zpět a dochází ke skleníkovému efektu. Prostor mezi vnitřními žaluziemi a oknem se zahřívá, následně roste teplota lamel, a ty teplo předávají do místnosti. Venkovní stínění je efektivnější, protože nezabraňuje pouze světlu – zachycuje i podstatnou část tepla a lépe zabraňuje přehřívání interiéru.

2. Krásný architektonický prvek

Mnoho lidí nakonec zvolí venkovní stínění i z čistě estetických důvodů. Kromě toho, že je mimořádně účinné, může dotvořit celkový dojem budovy. Vhodně zvolené barevné provedení vypadá dobře na domě v takřka libovolném architektonickém stylu. Nepsaným pravidlem je sladění s rámy oken a parapety.

3. Komfortní ovládání

V kombinaci s příslušným typem řízení může být ovládání venkovního stínícího systému velmi pohodlné. Moderní technika umožňuje slučování do skupin, ale také plně automatické stahování v případě špatného počasí.

4. Zvýšená bezpečnost

Pořídíte-li si venkovní rolety s přízviskem „bezpečnostní“, významně posílíte celkovou úroveň zabezpečení domácnosti. Navíc nefungují jen jako účinná prevence proti vloupání, ale také jako ochrana oken před nepříznivými vlivy.

5. Minimalizace venkovního hluku

Chcete mít doma klid? Venkovní stínění výrazně snižuje míru venkovního hluku. Hliníkové lamely vyplněné polyuretanovou pěnou dokonce až o 16 dB!

Publikováno: 16. 09. 2019

Kategorie: Praktické tipy

Autor: Lucie Vlasatá