Komín není žádná alchymie

Kdo někdy žil v rodinném nebo bytovém domě, který vytápěl tuhým komunálním otopem, jistě ví, že k bezpečnému hoření a dobré výhřevnosti patří kvalitní komín. Komín plní svou funkci nejen z hlediska fyzikálního, ale i bezpečnostního. Komíny zabezpečují odchod zplodin a zároveň přívod vzduchu potřebného pro hoření. Mezi nejběžnější typy se řadí komíny zděné a komíny nerezové. Zděné komíny mají pevný základ a vydrží velmi vysoké teploty. Nerezové komíny jsou flexibilnější, lze je umístit prakticky kamkoliv a jejich instalaci zvládne i úplný laik. Mějte ale na paměti, že komín musí zachovat bezpečné prostupy do stavby.

Není komín jako komín

Přestože jsou komínové systémy mnohdy stavebníky opomíjené, bez nich by to rozhodně nešlo. Mrkněte na komínový e-shop dobrekominy.cz, který vám dokáže nejen nabídnout široký sortiment zboží, ale zároveň i poradit, který komín by vám měl sloužit nejlépe. Komíny CIKO vás osloví nejen svými technickými parametry a kvalitou, ale i jednoduchou výstavbou a designem. Komínové systémy CIKO jsou za zajímavé ceny dostupné na stavebninách a u odborných montážních firem.

Proč NEREZ?

Velmi oblíbeným typem, který zcela splňuje nároky na topnou soustavu, je komín nerezový. Nerezové komíny mají jako základní prvek komínovou vložku zhotovenou z vysoce jakostního plechu tl. 0,6 mm nebo 1,0 mm. Použitý kvalitní materiál spolu s nejmodernější technologii svařování v ochranné atmosféře argonu garantují vysokou kvalitu a dlouhou životnost spoje. Jednotlivé komponenty nerez komínu jsou při montáži zasouvány do 8 cm dlouhého hrdla v dolní a horní části dílu. Tím vznikne dokonale pevný a těsný spoj a kvalitní nerezový komín.

Proces vložkování

Zejména u starších typů komínů je nutné sáhnout k takzvanému vložkování. Vložkování komínů znamená nejen výrazné prodloužení jejich životnosti, ale zejména značné snižování usazenin, které by mohly v komíně vzplanout a způsobit požár. Komínové vložky je možné vybrat ze třech typů materiálů – nerezové, šamotové a plastové. Záleží jen na vás, co si vyberete.

Publikováno: 16. 04. 2021 / Aktualizováno: 29. 05. 2023

Kategorie: Stavba a rekonstrukce

Autor: Lucie Vlasatá